Kalendarz imprez

Największymi, cyklicznymi imprezami organizowanymi w powiecie suskim są: „Babiogórskie Podłazy” – przegląd grup kolędniczych (styczeń), Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych (gm. Budzów, marzec/kwiecień), Powiatowy Konkurs Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Podbabiogórskie Posiady” (maj), Święto Zabawki Ludowej (Stryszawa, maj/czerwiec), „Echo” (gm. Jordanów, czerwiec), „Suskie Spotkania z Folklorem” (czerwiec), „Święto Drzewa”, (gm. Bystra-Sidzina, lipiec), „Tydzień Kultury Beskidzkiej” (Maków Podhalański, lipiec/sierpień), Powiatowe Dożynki (wrzesień), „Babiogórska Jesień” (Zawoja, wrzesień). W ciągu roku poszczególne gminy powiatu zapraszają też na swoje własne święta, takie jak Dni Ziemi Suskiej, Dni Makowa Podhalańskiego, Dni Zawoi, Dni Ziemi Jordanowskiej, Dni Gminy Budzów, Dzień Gminy Zembrzyce. Towarzyszą im zawsze liczne imprezy kulturalne i sportowe.

Największą imprezą sportową jest Wyścig Kolarski „Memoriał im. Henryka Łasaka” po drogach powiatu suskiego, z metą w Suchej Beskidzkiej, organizowany corocznie od 1999 (sierpień).

 

KALENDARZ IMPREZ 2019 W POWIECIE SUSKIM

Najważniejsze imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne

STYCZEŃ

styczeń – Sucha Beskidzka

VII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

styczeń-luty – Sucha Beskidzka

Galeria Sztuki „Zamek”

WYSTAWA: ELŻBIETA SIWEK – AKWARELA, MIRA SABATOWICZ – CERAMIKA, ZBIGNIEW ZIOB – MALARSTWO

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

05.01 – Zawoja / Stryszawa

XVII NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKARSKI MŁODZIKÓW CLICO CUP 2019

główny organizator: Golden Trip Romanowski

06.01 – Maków Podhalański, Sucha Beskidzka, Stryszawa

ORSZAK TRZECH KRÓLI”

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie, parafie

06.01 – Osielec

KONCERT KOLĘD

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chór „Vox Altisono”, Parafia w Osielcu

10.01 – Sucha Beskidzka

KONKURS POEZJI I PIOSENKI NIEMIECKIEJ (KOLĘDY)

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

10.01 – Sucha Beskidzka

XII POWIATOWY KONKURS POETYCKI „NIENAZWANE UCZUCIA”

Finał konkursu

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

11.01 – Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

11.01 – Sucha Beskidzka

KONCERT NOWOROCZNY

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

11.01 – Sucha Beskidzka

POWIATOWY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM

główny organizator: Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej

12.01 – Sidzina

BABIOGÓRSKIE PODŁAZY

Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Bystrej-Sidzinie, Starostwo Powiatowe

13.01 – Jordanów

KOLĘDUJMY WSZYSCY WRAZ

główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

14-27.01 – Sucha Beskidzka

DNI OTWARTE STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ (AKCJA ZIMA)

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

15.01 – Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

18.01 – Stryszawa

TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY STRYSZAWA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

do 19.01 – Maków Podhalański

KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY „BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH”

wystawa pokonkursowa

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

19.01 – Łętownia

GMINNE KOLĘDOWANIE Z ZESPOŁEM REGIONALNYM „GRONIE”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca, Koło Gospodyń Wiejskich w Łętowni

20.01 – Budzów

BABIOGÓRSKA SZOPKA REGIONALNA

Finał XVIII edycji konkursu powiatowego

główny organizator: Parafia w Budzowie, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

20.01 – Kuków

KONCERT NOWOROCZNY ORKIESTRY DĘTEJ GMINY STRYSZAWA 2019

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

22.01 – Bieńkówka

IX GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

główny organizator: Szkoła Podstawowa w Bieńkówce, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

25.01 – Sucha Beskidzka

XI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY ZIEMI SUSKIEJ 2019

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

25.01 – Zawoja

ROZSYPAŁA SIĘ TĘCZA”

Koncert piosenki turystycznej

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

LUTY

02.02 – Zawoja

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

03.02 – Skawica

X MISTRZOSTWA AMATORÓW POLSKI POŁUDNIOWEJ W SKOKACH NARCIARSKICH oraz „ZJAZD NA CYMKOLWIEK”

główny organizator: Rada Sołecka w Skawicy, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

22.02 – Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

23.02 – Zawoja

ZAWODY NARCIARSKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY ZAWOJA

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Wyciąg narciarski „Wojtek”

28.02 – Maków Podhalański

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Półfinał wojewódzki

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

MARZEC

marzec – Jordanów

X KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKO– I ANGLOJĘZYCZNEJ

główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

marzec – Jordanów

XIII TURNIEJ HALOWY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

marzec – Sucha Beskidzka

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Eliminacje powiatowe

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

marzec – Sucha Beskidzka

TEATRALIA

Warsztaty teatralne

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

marzec – Zawoja

III ZAWOJA E-SPORT CHALLENGE

główny organizator: Stowarzyszenie Lux Noctis

marzec-kwiecień – Sucha Beskidzka

Galeria Sztuki „Zamek”

WYSTAWA MALARSTWA – KATARZYNA STRYSZOWSKA

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

08.03 – Jordanów

WIECZÓR BLUESOWY / JAZZOWY W STAREJ BASZCIE

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

09–10.03 – Naprawa

OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

główny organizator: Szkoła Podstawowa w Naprawie

14.03 – Maków Podhalański

XX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (kl. 0-V)

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

15.03 – Sucha Beskidzka

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ ŚREDNICH I DOROSŁYCH

Eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

21.03 – Budzów

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (kl. VI-VIII) i GIMNAZJALNYCH

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

21.03 – Sucha Beskidzka

KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

22.03 – Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

29.03 – Maków Podhalański

XVIII TURNIEJ WIEDZY O SZTUKACH PLASTYCZNYCH „SEKRETY SZTUKI”

główny organizator: Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim

KWIECIEŃ

kwiecień – ??????

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH

główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

07.04 – Bystra Podhalańska

JARMARK WIELKANOCNY

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

12.04 – Stryszawa

OZDOBY WIELKANOCNEGO STOŁU – PISANKI

Konkurs plastyczny

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

13.04 – Bieńkówka

XV POWIATOWY KONKURS POTRAW I PALM WIELKANOCNYCH

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

14.04 – Bystra Podhalańska, Sidzina, Jordanów, sołectwa gminy Jordanów

KONKURSY PALM WIELKANOCNYCH

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Bystrej-Sidzinie, Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie

14.04 – Osielec

X KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH „STABAT MATER”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chór „Vox Altisono”, Starostwo Powiatowe

18–30.04 – Maków Podhalański

WIELKANOC W TRADYCJI POLSKIEJ” – KONKURS PLASTYCZNY – WYSTAWA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

19.04 – Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

20.04 – Zawoja

KONKURS NA KOSZYK ZE ŚWIĘCONYM

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

25.04 – Zawoja

XXXI MAŁOPOLSKI FESTIWAL FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH – TALENTY MAŁOPOLSKI

Eliminacje powiatowe

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

26.04 – Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

26.04 – Lachowice

FESTIWAL EKOLOGICZNY „EKO-2019”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

27.04 – Sidzina

OBCHODY ZWIĄZANE Z ROCZNICĄ KANONIZACJI ŚW. JANA PAWŁA II

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Bystrej-Sidzinie, Parafia w Sidzinie

30.04 – Jachówka

IX GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

30.04 – Maków Podhalański

VII POWIATOWY PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOKLORYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

MAJ

maj – Bystra Podhalańska

BYSTRZAŃSKA BIESIADA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Bystrej-Sidzinie

maj – Stryszawa

X MITING LEKKOATLETYCZNY IM. ZDZISŁAWA NAJDERA

główny organizator: Uczniowski Klub Sportowy „bieganie.pl” Stryszawa, Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie

maj – Sucha Beskidzka

KONKURS LITERACKI „PO CO PISAĆ DO SZUFLADY”

Finał konkursu

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

maj – Sucha Beskidzka

JUWENALIA – KICKONALIA 2019

główny organizator: Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

maj-czerwiec – Sucha Beskidzka

Galeria Sztuki „Zamek”

 

14. WYSTAWA ŚRODOWISKOWA

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

01-03.05 – Sucha Beskidzka

SUSKA MAJÓWKA

Blok imprez

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

01.05 – Sucha Beskidzka

 

XIV WYSTAWA OGRODNICZA

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury-Zamek w Suchej Beskidzkiej, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Suchej Beskidzkiej

02.05 – Sucha Beskidzka

OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

02.05 – Sucha Beskidzka

XVIII TURNIEJ ŁUCZNICZY ROBIN HOODA

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Towarzystwo Łucznicze Robin Hooda „Zamek Suski”

03.05 – Jordanów

SPOTKANIE Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

03.05 – Maków Podhalański

MAKOWSKA MAJÓWKA – OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

03.05 – Maków Podhalański

VII POWIATOWY KONKURS ZESPOŁÓW ROCKOWYCH „ROCKOWA WIRÓWKA”

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

04.05 – Palcza

GMINNA MAJÓWKA

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Ochotnicza Straż Pożarna w Palczy

06.05 – Sucha Beskidzka

XXXIV FESTIWAL TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

Eliminacje powiatowe

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu

12.05 – Krzeszów

XI BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert inauguracyjny

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

12.05 – Naprawa

ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie

12.05 – Sucha Beskidzka

MAŁOPOLSKI MITING LEKKOATLETYCZNY „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM”. III MEMORIAŁ EDWARDA SZKLARCZYKA

główny organizator: Małopolski Związek Lekkiej Atletyki w Krakowie, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Suchej Beskidzkiej

18.05 – Maków Podhalański

XXVII MIĘDZYNARODOWY BIEG ULICZNY PO ZIEMI MAKOWSKIEJ

główny organizator: MKS „Halniak” Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

18.05 – Marcówka

PIKNIK RODZINNY

główny organizator: Szkoła Podstawowa w Marcówce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

18.05 – Tarnawa Dolna

DZIEŃ ZIEMI TARNAWSKIEJ – DZIEŃ RODZINY

główny organizator: Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

18-19.05 – Sidzina

NOC MUZEÓW W SKANSENIE W SIDZINIE

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

23.05 – Koskowa Góra

XXVI RAJD GÓRSKI „KOSKOWA GÓRA”

główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

24.05 – Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

31.05–02.06 – Stryszawa

23. ŚWIĘTO ZABAWKI LUDOWEJ

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

CZERWIEC

czerwiec – Juszczyn

2. RAJD BABIOGÓRSKI NORDIC WALKING

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Starostwo Powiatowe

czerwiec – Maków Podhalański

MEMORIAŁ MUCHOWY IM. DAWIDA BARTOSZKA

Zawody wędkarskie

główny organizator: Polski Związek Wędkarski – Koło Zwarka w Makowie Podhalańskim

czerwiec – Stryszawa

MTB MARATON 2 DARE

Wyścig rowerowy

główny organizator: 2PM Group

01.06 – Maków Podhalański

XXIII TERENOWY WYŚCIG ROWEROWY

główny organizator: MKS „Halniak” Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

05.06 – Krzeszów

XVIII POWIATOWY RAJD MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ „NA BESKIDZKIM SZLAKU – JESTEŚMY W EUROPIE”

główny organizator: Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie, Parafia w Krzeszowie

08.06 – Zawoja

XVI POWIATOWY KONKURS GAWĘDZIARZY, ŚPIEWAKÓW I INSTRUMENTALISTÓW LUDOWYCH „PODBABIOGÓRSKIE POSIADY”

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

09.06 – Naprawa

XXV REJONOWY PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH „ECHO”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Naprawie, Starostwo Powiatowe

09.06 – Stryszawa Górna

XI BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert II

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

14.06 – Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

15.06 – Jachówka

XIII KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

15-16.06 – Maków Podhalański

DNI JANA PAWŁA II

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

16.06 – Bystra Podhalańska

ŚWIĘTO BYSTREJ

główny organizator: Parafia w Bystrej Podhalańskiej, Związek Podhalan Oddział w Bystrej Podhalańskiej

16.06 – Toporzysko

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Szkoła Podstawowa w Toporzysku

19.06 – Zembrzyce

KARUZELA TWÓRCZOŚCI

główny organizator: Warsztaty Terapii Zajęciowej Zembrzyce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

22-23.06 – Sucha Beskidzka

DNI ZIEMI SUSKIEJ – SUSKI JARMARK KULTURALNY

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

22-23.06 – Zembrzyce

DNI GMINY ZEMBRZYCE

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

23.06 – Sidzina

CZAR SMAKÓW I CZASÓW MINIONYCH”

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

23.06 – Sucha Beskidzka

VII POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO–POŻARNICZE DRUŻYN MDP

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

28.06 – Jordanów

WIECZÓR BLUESOWY / JAZZOWY W STAREJ BASZCIE

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

29.06 – Budzów

POWITANIE LATA

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

29-30.06 – Maków Podhalański

DNI ZIEMI MAKOWSKIEJ

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

30.06 – Stryszawa

JARMARK TWÓRCZOŚCI REGIONALNEJ

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

LIPIEC

lipiec-sierpień – Sucha Beskidzka

Galeria Sztuki „Zamek”

WYSTAWA GRUPA PLASTYCZNA „NADSKAWIE”

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

01.07-23.08 – Sucha Beskidzka

DNI OTWARTE STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ I KULOWEJ, ZAWODY STRZELECKIE (AKCJA LATO)

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

06.07 – Tarnawa Górna

POWITANIE LATA

główny organizator: Koło Gospodyń Wiejskich „Redz” w Tarnawie Górnej, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

07.07 – Sidzina

ŚWIĘTO DRZEWA – TRAKTORIADA”

Wyścigi traktorów, konkurs drwali i pilarzy

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Bystrej-Sidzinie

12-14.07 – Stryszawa, Maków Podhalański

III GWIAZDA POŁUDNIA

Wyścig rowerowy MTB MARATHON

główny organizator: Zamana Group, Gmina Stryszawa, Gmina Maków Podhalański, Starostwo Powiatowe

14.07 – Wysoka

TURNIEJ WSI O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie

14.07 – Zawoja Przysłop

XI BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert III

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

20.07 – Marcówka

ROMBANICA – BESKIDZKIE KOCIOŁKOWANIE”

główny organizator: Bractwo Zbójników spod Babiej Góry, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, „Bacówka u Wiecha”

27.07 – Maków Podhalański

VII BIEG GÓRSKI I NORDIC WALKING PAMIĘCI WOJTKA PAZDURA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

27.07 – Zawoja

VII PIŁKARSKI PIKNIK POD BABIĄ GÓRĄ

główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi

27.07–04.08 – Maków Podhalański

INSPIRACJE ARTYSTYCZNE W CIENIU BABIEJ GÓRY”

Plener malarsko–rzeźbiarski

główny organizator: Stowarzyszenie „ART. PASSION”, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

27.07–04.08 – Maków Podhalański

55. TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

28.07 – Stryszawa

ZBÓJOWANIE POD JAŁOWCEM”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

SIERPIEŃ

03.08 – Lachowice

PODBABIOGÓRSKI RAJD ROWEROWY I BIEG ULICZNY – LACHOWICE 2019

główny organizator: Sołectwo Lachowice

04.08 – Lachowice

XI BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert IV zamykający festiwal

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

11.08 – Kuków

MISTRZOSTWA MDP W ZAWODACH STRAŻACKICH

główny organizator: Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

11.08 – Sidzina

MIĘDZY DAWNYMI A NOWYMI CZASY”

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej, Stowarzyszenie Tradycja i Natura Bystra–Sidzina

15.08 – Maków Podhalański

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO PRZY POMNIKU OFIAR ZAGÓRZA NA MAKOWSKIEJ GÓRZE

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

17.08 – Jordanów

X POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, Starostwo Powiatowe

17.08 – Sucha Beskidzka

21. MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI „MEMORIAŁ HENRYKA ŁASAKA”

główny organizator: Duo Circuli Sp. z o.o., Gmina Sucha Beskidzka

17.08 – Śleszowice

BIESIADA W ŚLESZOWICACH

główny organizator: Orkiestra Śleszowice, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

17-18.08 – Budzów

DNI GMINY BUDZÓW

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

17–18.08 – Jordanów

DNI ZIEMI JORDANOWSKIEJ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

18.08 – Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

18.08 – Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

31.08 – gmina Budzów

XXIV MIĘDZYNARODOWY ZŁAZ SAMORZĄDOWCÓW

główny organizator: Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich

31.08 – Krzeszów

POŻEGNANIE LATA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

31.08 – Zawoja

SIATKARSKIE POŻEGNANIE WAKACJI

główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi

WRZESIEŃ

wrzesień – Sucha Beskidzka

IX PIŁKARSKI MEMORIAŁ IM. WOJCIECHA SPYRKI

główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej

wrzesień – Sucha Beskidzka

ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

01.09 – Wysoka

UROCZYSTE OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Szkoła Podstawowa w Wysokiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiej, Starostwo Powiatowe

07.09 – Kurów

V PÓŁMARATON GÓRSKI FANTOMA

główny organizator: Urząd Gminy Stryszawa

07.09 – Wysoka

XVI RAJD MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

09.09 – Skawica-Zawoja

XX RAJD SZLAKIEM KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Rada Sołecka w Skawicy

13.09 – Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

13-14.09 – Lachowice

V PODBABIOGÓRSKIE MANEWRY RATOWNICZO-GAŚNICZE – LACHOWICE 2019

główny organizator: Ochotnicza Straż Pożarna w Lachowicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

14-15.09 – Sidzina

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA – DZIEŃ PAMIĘCI NARODOWEJ

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

15.09 – Stryszawa

POWIATOWE DOŻYNKI

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

17.09 – Stryszawa

XVI GWIAŹDZISTY RAJD GÓRSKI SZLAKIEM KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

17.09 – Sucha Beskidzka

VIII ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR STAROSTY

główny organizator: Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej, Uczniowski Klub Sportowy „Jasień” w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

21.09 – Maków Podhalański

POWIATOWE ZAWODY BMX MTB – MAKOWSKI SKATE PARK

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

22, 29.09 – Sucha Beskidzka

XXIII DNI MUZYKI NA ZAMKU

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

26.09 – Zawoja

LII RAJD GÓRSKI „BABIA GÓRA”

główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

27–29.09 – Zawoja

XXXV BABIOGÓRSKA JESIEŃ W ZAWOI

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

28.09 – ???

XI POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE DRUŻYN OSP

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

30.09-04.10 – Stryszawa

III PLENER MALARSKI IM. W. FRONTA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

PAŹDZIERNIK

09.10 – Maków Podhalański

XVI RAJD GÓRSKI „PODBABIOGÓRSKIE MIASTA”

główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

11.10 – Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

12.10 – Jordanów

WIECZÓR BLUESOWY / JAZZOWY W STAREJ BASZCIE

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

12.10 – Łętownia

GMINNY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Łętowni, Ochotnicza Straż Pożarna w Łętowni

12.10 – Maków Podhalański

MAKOWSKIE ŚWIĘTO MIODU

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

22.10 – Krzeszów

XII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

główny organizator: Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie

22.10 – Sidzina

DZIEŃ ŚW. JANA PAWŁA II

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej, Parafia w Sidzinie

24.10 – Sucha Beskidzka

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY REGIONALNEJ „W CIENIU JODEŁ I ŚWIERKÓW”

główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

24.10-08.11 – Maków Podhalański

WYSTAWA „JESIENNE PEJZAŻE”

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

26.10 – Maków Podhalański

XVII POWIATOWY HUBERTUS

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Ośrodek Jazdy Konnej „Makowska Góra”, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

LISTOPAD

listopad – Sucha Beskidzka

CZYTANIE POEZJI…

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

listopad – Sucha Beskidzka

OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

listopad – Sucha Beskidzka

ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH, ZAKŁADÓW PRACY, SŁUŻB MUNDUROWYCH

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

06.11 – Zawoja

XI GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, POWSTAŃCZEJ ORAZ ŻOŁNIERSKIEJ

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

08.11 – Sucha Beskidzka

XVIII POWIATOWE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

09.11 – Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

10.11 – Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

11.11 – Baczyn, Jordanów, Maków Podhalański, Osielec, Sidzina, Stryszawa, Sucha Beskidzka, Zawoja, Zembrzyce

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11.11 – Baczyn

IV BIEG NIEPODLEGŁOŚCI PO ZIEMI BUDZOWSKIEJ

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Parafia w Budzowie, Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Budzów, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

11.11 – Jordanów

SPOTKANIE Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

11.11 – Sucha Beskidzka

XII FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „TO POLSKA MOJA OJCZYZNA”

Koncert laureatów

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

11.11 – Zembrzyce

V CHARYTATYWNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

główny organizator: Rada Gminy Zembrzyce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

14.11 – Maków Podhalański

MAKOWSKIE DNI POEZJI

Konkurs Poezji Czytanej

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

16.11 – Lachowice

XVIII POWIATOWY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH „O ZŁOTĄ WARZECHĘ”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

17.11 – Osielec

JUBILEUSZOWY KONCERT CHÓRU „VOX ALTISONO”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chór „Vox Altisono”

GRUDZIEŃ

grudzień – Sucha Beskidzka

Galeria Sztuki „Zamek”

KONKURS FOTOGRAFICZNY „Z DALA OD ZGIEŁKU… BESKIDY W OBIEKTYWIE”

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Babiogórski Park Narodowy

07.12 – Maków Podhalański

POWIATOWY FESTIWAL TAŃCA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

13.12 – Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

14.12 – Zachełmna

IX POWIATOWY KONKURS „ŚWIATY, PODŁAŹNIKI I PAJĄKI”

główny organizator: Szkoła Podstawowa w Zachełmnej, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

15.12 – Bystra Podhalańska

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

16.12 – Sucha Beskidzka

KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2019”

główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

16.12 – Sucha Beskidzka
POWIATOWY KONKURS LITERACKI „PODBABIOGÓRSKIE OPOWIEŚCI”
główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

od 19.12 – Maków Podhalański

BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH” – KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

22.12 – Zawoja

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

24.12 – Zawoja

PASTERKA GÓRALSKA

główny organizator: Parafia w Zawoi Centrum, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminów.

Szczegółowe informacje u organizatorów imprez.

Adresy organizatorów:

 

Starostwo Powiatowe

w Suchej Beskidzkiej

  1. Kościelna 5b

34-200 Sucha Beskidzka

tel./fax 33 875 79 00, 33 874 15 52

e-mail: promocja@powiatsuski.pl

http://www.powiatsuski.pl

 

Urząd Miasta Jordanowa

Rynek 1

34-240 Jordanów

tel. 18 269 17 00, fax 18 269 17 19

e-mail: miasto@jordanow.pl

http://www.jordanow.pl

 

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim

  1. Szpitalna 3

34-220 Maków Podhalański

tel. (33) 874 97 00, fax 33 874 97 51

e-mail: makow-podhalanski@um.pl

http://www.makow-podhalanski.pl

 

Urząd Miejski w Suchej Beskidzkiej

  1. Mickiewicza 19

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 23 41, fax 33 874 22 66

e-mail: info@sucha-beskidzka.pl

http://www.sucha-beskidzka.pl

 

Urząd Gminy Budzów

34-211 Budzów 445

tel./fax 33 876 77 50, 874 00 22

e-mail: gmina@budzow.pl

http://www.budzow.pl

 

Urząd Gminy Bystra-Sidzina

34-235 Bystra 373

tel. 18 268 12 20, fax 18 268 12 91

e-mail: urzad_gminy@bystra-sidzina.pl

http://www.bystra-sidzina.pl

 

Urząd Gminy Jordanów

Rynek 2

34-240 Jordanów

tel. 18 269 35 10  fax 18 269 35 26

e-mail: gmina-jordanow@rubikon.pl

http://www.gmina-jordanow.pl

 

Urząd Gminy Stryszawa

Stryszawa 17

34-205 Stryszawa

tel./fax 33 874 72 72

e-mail: stryszawa@ug.pl

http://www.stryszawa.ug.pl

 

Urząd Gminy Zawoja

34-222 Zawoja 1307

tel./fax 33 877 50 51

e-mail: sekretariat@zawoja.ug.pl

http://www.zawoja.ug.pl

 

Urząd Gminy Zembrzyce

34-210 Zembrzyce 540

tel. 33 874 60 02, fax 33 877 07 00

e-mail: gmina@zembrzyce.pl

www.zembrzyce.pl

 

Sołectwo Lachowice

34-232 Lachowice

tel. kontaktowy 608 410 733

 

Rada Sołecka w Skawicy

tel. kontaktowy 504 083 428

 

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

Palcza 195

34-211 Budzów

tel. 33 874 01 35

e-mail: bibpalcza@interia.pl

 

Gminny Ośrodek Kultury,

Promocji, Turystyki i Sportu

34-236 Sidzina 998

tel./fax 18 269 90 01

e-mail: goksidzina@op.pl

http://www.gokptis.bystra-sidzina.net

 

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie z siedzibą w Osielcu

34-234 Osielec

tel. 18 277 35 00

e-mail: gok@gmina-jordanow.pl

 

Miejski Ośrodek Kultury

  1. Rynek 2

34-240 Jordanów

tel. 18 267 51 56

e-mail: mok1@op.pl

http:// www.mokj.pl

 

Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury

  1. 3 Maja 24

34-220 Maków Podhalański

tel. 33 877 13 41, 877 14 81 (Dom Kultury)

e-mail: bibliotekamakow@onet.eu, domkultury@onet.eu

 

Gminny Ośrodek Kultury

34-205 Stryszawa 740

tel. 33 874 70 03

e-mail: gokstryszawa@poczta.fm

http://www.stryszawa.pl

 

Miejski Ośrodek Kultury – Zamek

  1. Zamkowa 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 13 03

e-mail: mok@zameksuski.pl

http://www.zameksuski.pl

 

Babiogórskie Centrum Kultury

34-222 Zawoja

tel. 33 877 50 66, fax 33 877 69 49

e-mail: bck@zawoja.pl

http://www.zawoja.pl

 

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa

34-210 Zembrzyce 541

tel. 33 874 61 96

e-mail: gok_zembrzyce@interia.pl

http://www.gckiczzembrzyce.pl

 

Biblioteka Suska im. dra M. Żmigrodzkiego

  1. Piłsudskiego 23

34-200 Sucha Beskidzka

tel./fax 33 874 22 47

e-mail: sucha@bibliotekasuska.pl

http://www.bibliotekasuska.pl

 

Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej

  1. Zamkowa 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel./fax 33 874 26 05

e-mail: muzeum@sucha-beskidzka.pl

www.muzeum.sucha-beskidzka.pl

 

Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

34-236 Sidzina

tel. kontaktowy: 501 597 208

 

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej

  1. Makowska 26

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 18 00

 

Komenda Powiatowa Policji

  1. Mickiewicza 42

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 52 11

 

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego

  1. Kościelna 5b

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 23 10

 

Stowarzyszenie „Tradycja i Natura” w Bystrej-Sidzinie

34-235 Bystra 373

tel. 606 516 188

 

Stowarzyszenie Trzeźwości „Dom”

  1. Banacha 1

34-240 Jordanów

tel. 18 26 74 774

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”

  1. Kościelna 5b

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 41 72

 

„Caritas” – Warsztaty Terapii Zajęciowej Zembrzyce

34-210 Zembrzyce 1

tel. 33 874 67 37

 

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

  1. Mickiewicza 38

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 36 70

 

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

Oddział Krakowski

  1. Zyblikiewicza 2b

31-029 Kraków

tel. 12 422 26 76

 

Kryta Pływalnia

  1. Zielona 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel./fax: 33 874 55 30

 

Ośrodek Jazdy Konnej „Dyzma”

34-222 Zawoja 151

tel. 33 877 34 04

 

Babiogórskie Centrum Sportu Zawoja

34-222 Zawoja

tel.

 

Uczniowski Klub Sportowy

„Zawojak”

34-222 Zawoja 35A

tel. kontaktowy 606 792 572

 

Ludowy Klub Sportowy

„Lachy” Lachowice-Hucisko

34-232 Lachowice 232

tel. kontaktowy 669 475 190

 

Liga Obrony Kraju

Zarząd Powiatowy

  1. płk. T. Semika 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 605 079 022

 

Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

  1. Kolejowa 9

34-240 Jordanów

tel. 18 267 55 14

 

Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim

  1. Rynek 8

34-220 Maków Podhalański

tel. 33 877 16 30

 

Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Suchej Beskidzkiej

  1. płk. T. Semika 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 22 32

 

Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej

  1. Kościelna 5

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 21 46

 

Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie

34-206 Krzeszów 216

tel. 33 874 81 73

 

Gimnazjum nr 1 w Stryszawie

34-205 Stryszawa 400a

tel. 33 874 70 08

 

Zespół Szkół w Tarnawie Dolnej

Tarnawa Dolna 272, 34-210 Zembrzyce

tel. 33 874 67 07

 

Szkoła Podstawowa w Marcówce

Marcówka 120, 34-210 Zembrzyce

tel. 33 874 60 23

 

 

opracowanie:

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Wydział Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Promocji Powiatu

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminów.

Szczegółowe informacje u organizatorów imprez.