Walory

Położenie w malowniczej dolinie Skawy, walory krajobrazowe i przyrodnicze – zachodnią część gminy obejmują granice, utworzonego w roku 1998, Parku Krajobrazowego Beskidu Małego i jego otuliny – są mocnymi atutami Zembrzyc. Wypoczynek nad rzeką, piesze wędrówki po okolicznych pasmach górskich, rowerowe eskapady, to dzisiaj podstawowe propozycje dla przyjeżdżających tu turystów. Oferta ta w nieodległej przyszłości zostanie wzbogacona o całą gamę nowych możliwości. Jest to związane z powstającym jeziorem zaporowym na Skawie. Część nowo utworzonego zbiornika wodnego znajdzie się w granicach gminy. Goście zembrzyckiej gminy mogą już dzisiaj, tylko tutaj, kosztować lokalne specjały kulinarne i próbować niezwykłego smaku gęsi po zembrzycku oraz znanych w całej okolicy ogórków kiszonych i bugli.