Kalendarz imprez

Do największych imprez organizowanych corocznie na terenie gminy należą: „Dni Gminy Zembrzyce”, „Dzień Kubajki”, „Rombanica”.

Kalendarz imprez w Gminie Zembrzyce na rok 2018

Nazwa imprezy Data Opis
Polska Biega  – piknik rodzinny 9 czerwiec

Impreza sportowa promująca zdrowy styl życia, maraton dla dzieci w wieku szkolnym, nauczycieli i wszystkich  dla których bieganie, jest doskonałą alternatywą dla czasu spędzonego przed telewizorem

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Marcówce

Dzień Ziemi Tarnawskiej  –

Piknik rodzinny

28 maj

Piknik rodzinny organizowany przez Zespół Szkół w Tarnawie Dolnej. Impreza integracyjno sportowo kulturalna dla uczniów, rodziców i mieszkańców Tarnawy Dolnej. Występy, zawody,  konkursy i atrakcje dla dzieci.

Miejsce: Zespół Szkół w Tarnawie Dolnej

Święto Rodziny 11 czerwiec Piknik rodzinny.

Szkoła Podstawowa w Śleszowicach.

Karuzela Twórczości 20  czerwiec Impreza plenerowa dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Konkursy sportowe, kiermasz produktów wytwarzanych w przez podopiecznych.  Prezentacja dorobku Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu suskiego. Wydarzenie ma na celu integrację  osób niepełnosprawnych.

Miejsce: boisko LKS Garbarz w Zembrzycach

Dni Gminy Zembrzyce 23/24

czerwiec

Jubileusz 685-lecia  Zembrzyc. Promocja „Monografii Zembrzyc”. Impreza plenerowa, turnieje sportowe, rozgrywki sportowe,  występy zespołów, stoiska twórców ludowych, konkursy i atrakcje dla dzieci.

Miejsce: boisko LKS „Garbarz” w Zembrzycach

Powitanie lata 7 lipiec Impreza plenerowa organizowana przez KGW REDZ – piknik,              Stoiska  rękodzieła i gastronomiczne ,  występy zespołów wokalno – muzycznych. Konkursy sportowo zręcznościowe.

Tarnawa Górna plac przy byłej szkole

„Rombanica” 14 lipiec Impreza plenerowa w pięknie położonym miejscu. Promocja kultury   Podbabiogórza  – okraszona swojskim jadłem i napitkiem

Miejsce: Bacówka u Harnasia, Marcówka

„Kubajka” 11 sierpień Zabawa z folklorem,  połączona z uroczystościami  dożynkowymi Gminy Zembrzyce – Msza Święta dziękczynna za plony, korowód dożynkowy, prezentacja wieńców.

Gry i zabawy zręcznościowe, kiermasze twórców ludowych, rękodzieła

Miejsce: Stadion LKS „Błyskawica” Marcówka

Wyścig kolarski

Memoriał

im. H. Łasaka

11 sierpień XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski – popularyzacja sportu kolarskiego na szosach Małopolski dla uczczenia pamięci wybitnego trenera.
 Biesiada

w Śleszowicach

18 sierpień Festyn wiejski organizowany przez członków I Stowarzyszenia Muzycznego Śleszowice. Występy zaprzyjaźnionych orkiestr dętych, zabawa taneczna, liczne konkursy i atrakcje dla dzieci.

Miejsce: Teren przy domu Muzykanta w Śleszowicach

III Bieg Niepodległości 11 listopad Impreza  kulturalno sportowa,  Uroczysta akademia okolicznościowa, biegi  przełajowe w różnych dystansach i kategoriach wiekowych

Miejsce: Rynek, boisko LKS „Garbarz” w Zembrzycach