Kalendár podujatí

Najdôležitejšími, každoročnými podujatiami, ktoré sú organizované v Suskom powiate sú: “Babiogórskie Podłazy”- prehľad skupín kolendníkov (január), Powiatová súťaž veľkonočných jedál a paliem (Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych, gmina Budzów, marec/apríl), Powiatová súťaž ľudových rozprávačov, spevákov a hudobníkov „Podbabiogórskei Posiady“ (Powiatowy Konkurs Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Podbabiogórskie Posiady”, máj), Sviatok ľudovej hračky (Święto Zabawki Ludowej, Stryszawa, máj/jún), “Echo” (gmina Jordanów, jún), Suskie stretnutie s folklórom (Suskie Spotkania z Folklorem, jún), Sviatok stromu (Święto Drzewa, gm. Bystra-Sidzina, júl), Týždeň Beskydskej kultúry (Tydzień Kultury Beskidzkiej, Maków Podhalański, júl/august), Dožinky powiatové (september), Babiohorská jeseň (Babiogórska jesień, Zawoja, september). Počas roku každá gmina pozýva aj na svoje vlastné sviatky, také ako: Dni suskej zeme, Dni Makowa Podhalańského, Dni Zawoi, Dni jordanowskej zeme, Dni gminy Budzów, Deň gminy Zembrzyce. Tieto sviatky sprevádzajú rôzne kultúrne a športové podujatia.

Najväčším športovým podujatím je Kolarski pretek „Memoriál Henryka Łasaka” (Wyścig Kolarski “Memoriał im. Henryka Łasaka”, ktorý sa koná každoročne od roku 1999 v auguste na cestách Suského powiatu s cieľom v Suchej Beskidzkej.

KALENDARZ IMPREZ 2017 W POWIECIE SUSKIM

STYCZEŃ

 

styczeń – Maków Podhalański

„BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH” – KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY

Wystawa pokonkursowa

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

styczeń – Łętownia, Naprawa, Osielec, Toporzysko, Wysoka

KONCERT KOLĘD

promocja płyty z kolędami chóru „Vox Altisono”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie

06.01 – Maków Podhalański, Stryszawa, Sucha Beskidzka

„ORSZAK TRZECH KRÓLI”

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie, Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

09.01 – Sucha Beskidzka

GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

12.01 – Bieńkówka

VII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Szkoła Podstawowa w Bieńkówce

13.01 – Sucha Beskidzka

KONCERT NOWOROCZNY

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

13.01 – Jordanów

WERNISAŻ WYSTAWY – MALARSTWO JANA SŁONINY

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

14.01 – Zawoja

BABIOGÓRSKIE PODŁAZY

Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

15.01 – Kuków

KONCERT NOWOROCZNY ORKIESTRY DĘTEJ GMINY STRYSZAWA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

20.01 – Sucha Beskidzka

MIĘDZYSZKOLNY POWIATOWY KONKURS POETYCKI „NIENAZWANE UCZUCIA”

Finał konkursu

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące w Suchej Beskidzkiej

22.01 – Budzów

BABIOGÓRSKA SZOPKA REGIONALNA

Finał konkursu powiatowego

główny organizator: Parafia Rzymsko-Katolicka Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

26.01 – Sucha Beskidzka

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące w Suchej Beskidzkiej

27.01 – Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

29.01 – Jordanów

KOLĘDUJMY WSZYSCY WRAZ

główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

 

LUTY

02.02 – Zawoja

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

05.02 – Skawica

XI MISTRZOSTWA AMATORÓW POLSKI POŁUDNIOWEJ W SKOKACH NARCIARSKICH oraz „ZJAZD NA CYMKOLWIEK”

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Rada Sołecka w Skawicy

08.02 – Stryszawa

TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY STRYSZAWA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

10.02 – Sucha Beskidzka

IX OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY ZIEMI SUSKIEJ 2017

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

10.02 – Zawoja

KONCERT PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

17.02 – Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM JANEM SAWIŃSKIM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

22, 23.02 – Sucha Beskidzka

V TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Suchej Beskidzkiej

23.02 – Maków Podhalański

ROCKOWY BAL KARNAWAŁOWY

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

24.02 – Jordanów

WIECZÓR BLUESOWY W STAREJ BASZCIE

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

25.02 – Sucha Beskidzka

PROFESJONALNE KINO OBJAZDOWE OUTDOOR CINEMA

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

25.02 – Jachówka

XII KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

MARZEC

marzec – Sucha Beskidzka

WYSTAWA FOTOGRAFII

Główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, Babiogórski Park Narodowy

marzec/kwiecień

„CZYTANIE POEZJI NA RÓŻNE SPOSOBY”

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Suchej Beskidzkiej

marzec/kwiecień – Sucha Beskidzka

POWIATOWA SZKOLNA LIGA STRZELECKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Z BRONI KULOWEJ I BRONI PNEUMATYCZNEJ

Eliminacje do broni pneumatycznej

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

02.03 – Jordanów

VIII KONKURS RECYTATORSKI POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

03.03 – Jordanów

WYSTAWA IKON KRZYSZTOFA KRZYSZTOFIAKA

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

04 – 05.03 – Zawoja

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ WATRA CUP 2017

główny organizator: Urząd Gminy Zawoja, Zespół Szkół w Zawoi Centrum, Babiogórskie Centrum Sportu Zawoja, Starostwo Powiatowe

14 – 24.03 – Maków Podhalański

„WIELKANOC W TRADYCJI POLSKIEJ” – KONKURS PLASTYCZNY

Wystawa

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

15.03 – Maków Podhalański

XVIII POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

17.03 – Jordanów

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

17.03 – Sucha Beskidzka

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I DOROSŁYCH

Eliminacje powiatowe  62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

26.03 – Sidzina

JARMARK WIELKOPOSTNY

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

26.03 – Jordanów

XI TURNIEJ HALOWY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

31.03 – Stryszawa

OZDOBY WIELKANOCNEGO STOŁU – PISANKI

Konkurs plastyczny

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

31.03 – Maków Podhalański

XVI MIĘDZYGIMNAZJALNY TURNIEJ WIEDZY O SZTUKACH PLASTYCZNYCH „SEKRETY SZTUKI”

główny organizator: ZS im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim

 

KWIECIEŃ

kwiecień – Sucha Beskidzka

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH

główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

kwiecień – Sucha Beskidzka

POWIATOWY MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY

główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

kwiecień – Jordanów

V PIKNIK EKOLOGICZNY

główny organizator: Rada Miasta Jordanowa, Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

kwiecień – Sucha Beskidzka

POWIATOWA SZKOLNA LIGA STRZELECKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Z BRONI KULOWEJ I BRONI PNEUMATYCZNEJ

Finał SLS z broni pneumatycznej

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

06.04 – Sucha Beskidzka

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Eliminacje powiatowe

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

08.04 – Bieńkówka

XIII  POWIATOWY KONKURS POTRAW I PALM WIELKANOCNYCH

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

09.04 – Toporzysko, Naprawa, Osielec, Łętownia, Wysoka, Bystra, Sidzina, Jordanów

KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Sidzinie, Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

09.04 – Łętownia

KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH „STABAT MATER”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Stowarzyszenie Chór „VOX Altisono”,

Parafia pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łętowni, Starostwo Powiatowe

20.04 – Budzów

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

21.04 – Sucha Beskidzka

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

27.04 – Zawoja

XXX MAŁOPOLSKI FESTIWAL FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH

Eliminacje powiatowe

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

27.04 – Sidzina

OBCHODY ZWIĄZANE Z KANONIZACJĄ ŚW. JANA PAWŁA II W SIDZINIE

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina, Parafia pw. św. Mikołaja w Sidzinie

28.04 – Lachowice

FESTIWAL EKOLOGICZNY „EKO-2017”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

28.04 – Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

MAJ

maj – Sucha Beskidzka

VII POWIATOWY KONKURS „STRAŻAK ROKU 2017”

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

maj/czerwiec – Maków Podhalański

VII MAŁOPOLSKIE DNI ŚW. JANA PAWŁA II

koncerty, warsztaty

główny organizator: Urząd Miasta w Makowie Podhalańskim, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

maj/czerwiec – Sucha Beskidzka

KONKURS LITERACKI „PO CO PISAĆ DO SZUFLADY”

Finał konkursu

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące w Suchej Beskidzkiej

01-04.05 – Sucha Beskidzka

SUSKA MAJÓWKA

Blok imprez

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

01.05 – Sucha Beskidzka

XIX WYSTAWA OGRODNICZA

główny organizator: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego Sucha Beskidzka

02.05 – Sucha Beskidzka

XVII TURNIEJ ŁUCZNICZY ROBIN HOODA

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

03.05 – Maków Podhalański

V POWIATOWY PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOKLORYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

03.05 – Maków Podhalański

MAKOWSKA MAJÓWKA – OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

03.05 – Palcza

MAJOWE SPOTKANIE Z FOLKLOREM

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Budzów

03.05 – Jordanów

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

4.05 – Sucha Beskidzka

XXXII FESTIWAL TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

Eliminacje powiatowe

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

06.05 – Sucha Beskidzka

JUWENALIA – KICKONALIA 2017

główny organizator: Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

14.05 – Krzeszów

IX BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert inauguracyjny

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

16.05 – Palcza

XIII GMINNY KONKURS DLA PRZEDSZKOLI „OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA”

główny organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy, Biblioteka i Ośrodek Animacji i Kultury Gminy Budzów

20.05 – Maków Podhalański

XXV MIĘDZYNARODOWY BIEG ULICZNY PO ZIEMI MAKOWSKIEJ

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim,

AKCJA „CAŁA POLSKA BIEGA”

20-21.05 – Sidzina

NOC MUZEÓW – KINO POD GWIAZDAMI W SKANSENIE W SIDZINIE

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

25.05 – Stryszawa

VIII MEMORIAŁOWY MITING LEKKOATLETYCZNY IM. ZDZISŁAWA NAJDERA

główny organizator: Uczniowski Klub Sportowy „bieganie.pl” Stryszawa, Gimnazjum nr 1 w Stryszawie

26.05 – Maków Podhalański

VI POWIATOWY KONKURS ZESPOŁÓW ROCKOWYCH „ROCKOWA WIRÓWKA”

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

27.05 – Zawoja

POWIATOWY KONKURS GAWĘDZIARZY, ŚPIEWAKÓW I INSTRUMENTALISTÓW LUDOWYCH „PODBABIOGÓRSKIE POSIADY”

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

31.05 – Sucha Beskidzka

VI ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR STAROSTY

główny organizator: Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej, UKS „Jasień” z Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

 

CZERWIEC

czerwiec – Sucha Beskidzka

WYSTAWA FOTOGRAFII MARIANA NATANKA

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

2 – 4.06 – Stryszawa

XXI ŚWIĘTO ZABAWKI LUDOWEJ

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

03.06 – Maków Podhalański

XXII TERENOWY WYŚCIG ROWEROWY

główny organizator: Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

03.06 – Marcówka

POLSKA BIEGA – PIKNIK RODZINNY

Akcja promująca zdrowy tryb życia

główny organizator: Szkoła Podstawowa w Marcówce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

03.06 – Tarnawa Dolna

DZIEŃ ZIEMI TARNAWSKIEJ – DZIEŃ RODZINY

Piknik rodzinny

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Zespół Szkół Tarnawa Dolna

07.06 – Krzeszów

XVI POWIATOWY RAJD MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ „NA BESKIDZKIM SZLAKU – JESTEŚMY W EUROPIE”

główny organizator: Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie, Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy w Krzeszowie

09.06 – Jordanów

JORDANOWIESKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

11.06 – Toporzysko

PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH „ECHO”

główny organizator: Urząd Gminy Jordanów, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie, Starostwo Powiatowe

11.06 – Stryszawa

IX BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert II

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

18.06 – Bystra Podhalańska

„ŚWIĘTO BYSTREJ”

Impreza plenerowa

Główny organizator: Parafia pw. św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej, Związek Podhalan oddział w Bystrej Podhalańskiej

21.06 – Zembrzyce

KARUZELA TWÓRCZOŚCI

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, WTZ Zembrzyce

22.06 – Sidzina

KONKURS NA WIANEK Z OSTATNIEGO NIESZPORU

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

23.06 – Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

24-25.06 – Zembrzyce

DNI GMINY ZEMBRZYCE

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

24-25.06 – Sucha Beskidzka

DNI ZIEMI SUSKIEJ – SUSKI JARMARK KULTURALNY

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

24-25.06 – Sidzina

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W SIDZIŃSKIM SKANSENIE

„CZAR SMAKÓW I CZASÓW MINIONYCH”

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

25.06 – Osielec

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW

główny organizator: Urząd Gminy Jordanów, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie

25.06 – Sucha Beskidzka

V POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE DRUŻYN MDP

główny organizator: Urząd Miasta Sucha Beskidzka, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

30.06 – Jordanów

WIECZÓR BLUESOWY W STAREJ BASZCIE

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

 

LIPIEC

lipiec/sierpień – Sucha Beskidzka

WYSTAWA PRAC MONIKI MAMCARCZYK I VRONTINOSA GIORGOSA

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

01 – 02.07 – Maków Podhalański

DNI ZIEMII MAKOWSKIEJ

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

02.07 – Stryszawa

JARMARK TWÓRCZOŚCI REGIONALNEJ

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

02.07 – Sidzina

„ŚWIĘTO DRZEWA”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra – Sidzina

08.07 – Budzów

POWITANIE LATA

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

08.07 – Zawoja

ZAWOJSKA POTAŃCÓWKA

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

10.07 – Stryszawa Górna

IX BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert III

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

12.07 – Tarnawa Górna

POWITANIE LATA

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, KGW „REDZ” Tarnawa Górna

13-16.07 – Stryszawa, Zawoja, Maków Podhalański

II GWIAZDA POŁUDNIA

impreza rowerowa

główny organizator: Zamana Group, Gmina Stryszawa, Gmina Zawoja, Gmina Maków Podhalański, Starostwo Powiatowe

15.07 – Zawoja

SIANOKOSY

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

15.07 – Marcówka

„ROMBANICA – BIESIADA U ZBÓJNIKÓW”

główny organizator: Bractwo Zbójników spod Babiej Góry, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

16.07 – Naprawa

TURNIEJ WSI O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie

23.07 – Stryszawa

„ZBÓJOWANIE POD JAŁOWCEM”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Stowarzyszenie KGW „Siedlisko-Stryszawa Górna”

29.07 – Maków Podhalański

V BIEG GÓRSKI I NORDIC WALKING PAMIĘCI WOJTKA PAZDURA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

29.07 – 06.08 – Maków Podhalański

  1. TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

29.07 – 06.08 – Maków Podhalański

„INSPIRACJE ARTYSTYCZNE W CIENIU BABIEJ GÓRY”

Plener malarsko – rzeźbiarski

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Stowarzyszenie „ART. PASSION”, Starostwo Powiatowe

29.07 – Zawoja

VI PIŁKARSKI PIKNIK POD BABIĄ GÓRĄ

główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu Zawoja

30.07 – Bystra Podhalańska

„BIESIADA BYSTRZAŃSKA”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji Turystyki i Sportu Bystra – Sidzina

 

SIERPIEŃ

Sierpień – Sidzina

WARSZTATY TRADYCYJNEGO RZEMIOSŁA

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

sierpień/wrzesień – Sidzina

„WAŻNE POSTACIE HISTORYCZNE Z TERENU GMINY BYSTRA – SIDZINA”

Wystawa czasowa

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

05.08 – Lachowice

DNI LACHOWIC – PODBABIOGÓRSKI RAJD ROWEROWY I BIEG ULICZNY 2016

główny organizator: Sołectwo Lachowice

12.08 – Marcówka

DZIEŃ KUBAJKI

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Stowarzyszenie KGW „Marcowianki”

12.08 – Sucha Beskidzka

  1. MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI „MEMORIAŁ HENRYKA ŁASAKA”

główny organizator: Gmina Sucha Beskidzka, „Duo Circuli”

13.08 – Kuków

MISTRZOSTWA MDP W ZAWODACH STRAŻACKICH

główny organizator: OSP Kuków, KP PSP w Suchej Beskidzkiej

13.08 – Śleszowice

IX BIESIADA W ŚLESZOWICACH

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, 1. Stowarzyszenie Muzyczne Śleszowice

13.08 – Sidzina

„MIĘDZY DAWNYMI, A NOWYMI CZASY”

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej, Stowarzyszenie Tradycja i Natura Bystra – Sidzina

15.08 – Maków Podhalański

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO PRZY POMNIKU OFIAR ZAGÓRZA NA MAKOWSKIEJ GÓRZE

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

18 – 20.08 – Jordanów

DNI ZIEMI JORDANOWSKIEJ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

19-20.08 – Jordanów

LEGOWISKO JORDANÓW 2017

Ogólnopolska wystawa klocków LEGO

główny organizator: Damian Wicher, LUGpol, Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, Stowarzyszenie „Inspiracja”

19-20.08 – Budzów

DNI GMINY BUDZÓW

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

20.08 – Jordanów

IX POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, Starostwo Powiatowe

26.08 – Zembrzyce

ZŁAZ SAMORZĄDOWCÓW SGB

główny organizator: Gmina Zembrzyce, SGB, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

26.08 – Krzeszów

POŻEGNANIE LATA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

27.08 – Zawoja

SIATKARSKIE POŻEGNANIE WAKACJI W ZAWOI

główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu Zawoja

 

WRZESIEŃ

wrzesień – Sucha Beskidzka

VII MEMORIAŁ WOJCIECHA SPYRKI

Turniej piłki nożnej służb mundurowych

główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

wrzesień – Sucha Beskidzka

POWIATOWA SZKOLNA LIGA STRZELECKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Z BRONI KULOWEJ I BRONI PNEUMATYCZNEJ

Eliminacje z broni kulowej

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

01.09 – Wysoka

POWIATOWE UROCZYSTOŚCI – 78. ROCZNICA  WYBUCHU  II WOJNY ŚWIATOWEJ

główny organizator: UG Jordanów, GOKSiP Jordanów, Zespół Szkół w Wysokiej, OSP Wysoka, Starostwo Powiatowe

02.09 – powiat suski

XIV RAJD MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

główny organizator: KPP Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

08 – 09.09 – Lachowice

III PODBABIOGÓRSKIE ZAWODY RATOWNICZO – GAŚNICZE LACHOWICE 2017

główny organizator: OSP Lachowice, KPP Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

09.09 – Skawica

RAJD SZLAKIEM KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Rada Sołecka w Skawicy,

10.09 – Łętownia

DOŻYNKI POWIATOWE

główny organizator: Urząd Gminy Jordanów, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Starostwo Powiatowe

13.09 – Jordanów

PIKNIK INTEGRACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PODOPIECZNYCH ŚDS MAŁOPOLSKA

główny organizator: Stowarzyszenie Trzeźwości „Dom”

16.09 – Maków Podhalański

IV POWIATOWE ZAWODY BMX MTB MAKOWSKI SKATE PARK

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

17.09 – Sidzina

DZIEŃ PAMIĘCI NARODOWEJ

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

17.09 – Sucha Beskidzka

IX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE DRUŻYN OSP

główny organizator: KPP Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

17.09 – Stryszawa

XIV GWIAŹDZISTY RAJD GÓRSKI SZLAKIEM KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, PTTK Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

17, 24.09 – Sucha Beskidzka

XXI DNI MUZYKI NA ZAMKU

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

22 – 24.09 – Zawoja

XXXIII BABIOGÓRSKA JESIEŃ W ZAWOI

główny organizator: BCK Zawoja

23.09 – Maków Podhalański

MAKOWSKIE ŚWIĘTO MIODU

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

24.09 – Stryszawa

II PLENER MALARSKI IM. WŁADYSŁAWA FRONTA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

29.09 – Sucha Beskidzka

IX POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH Z BRONI KULOWEJ

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

 

PAŹDZIERNIK

październik – Sucha Beskidzka

POWIATOWA SZKOLNA LIGA STRZELECKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Z BRONI KULOWEJ I BRONI PNEUMATYCZNEJ

Finał SLS z broni kulowej

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

październik – Jordanów

VI PIKNIK EKOLOGICZNY

główny organizator: Rada Miasta Jordanowa, Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

06.10 – Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

12.10 – Sucha Beskidzka

XV KONKURS RECYTATORSKI „W CIENIU JODEŁ I ŚWIERKÓW”

główny organizator: Biblioteka Suska im. dra Michała Żmigrodzkiego w Suchej Beskidzkiej

16.10 – Sidzina

DZIEŃ ŚW. JANA PAWŁA II

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej, Parafia Św. Mikołaja w Sidzinie

21.10  – Naprawa

GMINNY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie

21.10 – Białka

XVI POWIATOWY HUBERTUS – BIEG MYŚLIWSKI ZA LISEM

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Ośrodek Jazdy Konnej „Dyzma” w Zawoi, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

24.10 – Krzeszów

X POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

główny organizator: Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie

26.10 – Sucha Beskidzka

XVI POWIATOWE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

26.10 – 16.11 – Maków Podhalański

„JESIENNE PEJZAŻE”

Wystawa

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

 

LISTOPAD

listopad – Sucha Beskidzka

KONKURS FOTOGRAFICZNY „Z DALA OD ZGIEŁKU… BESKIDY W OBIEKTYWIE”

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

07.11 – Zawoja

IX GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, POWSTAŃCZEJ ORAZ ŻOŁNIERSKIEJ

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

09.11 – Sucha Beskidzka

OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Z BRONI KULOWEJ

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

10.11 – Maków Podhalański

MAKOWSKI TURNIEJ WOLNOŚCI; WIECZORNICA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

11.11 – Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów, Osielec, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce, Budzów, Sidzina

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11.11 – Sucha Beskidzka

X FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „TO POLSKA MOJA OJCZYZNA”

Koncert laureatów

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

11.11 – Zembrzyce

III BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWY

główny organizator: Rada Gminy Zembrzyce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

11.11 – Baczyn

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI PO ZIEMI BUDZOWSKIEJ

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Parafia Rzymsko-Katolicka Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, Zarząd OSP Gminy Budzów, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania problemów Alkoholowych

11.11 – Jordanów

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

13.11 – Sidzina

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH W SKANSENIE W SIDZINIE

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

16.11 – Maków Podhalański

MAKOWSKIE DNI POEZJI

Konkurs Poezji Czytanej

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

18.11 – Lachowice

XVII POWIATOWY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH „O ZŁOTĄ WARZECHĘ”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

24.11 – Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

 

GRUDZIEŃ

08.12 – Sucha Beskidzka
XVII POWIATOWY KONKURS LITERACKI “PODBABIOGÓRSKIE OPOWIEŚCI”
główny organizator: Biblioteka Suska im. dra Michała Żmigrodzkiego, Starostwo Powiatowe

09.12 – Maków Podhalański

POWIATOWY FESTIWAL TANECZNY

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

09.12 – Stryszawa

POWIATOWE SPOTKANIE WIGILIJNE KLUBÓW MŁODZIEŻOWYCH 4H

główny organizator: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego Sucha Beskidzka, Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

09.12  – Zachełmna

POWIATOWY KONKURS „ŚWIATY, PODŁAŹNIKI I PAJĄKI”

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Szkoła Podstawowa w Zachełmnej, Starostwo Powiatowe

10.12 – Sidzina

JARMARK ADWENTOWY

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

15.12 – Maków Podhalański

„BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH” – KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

15.12 – Sucha Beskidzka

KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO”

główny organizator: Biblioteka Suska im. dra Michała Żmigrodzkiego w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

16 -17.12 – Sucha Beskidzka

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

17.12 – Zawoja

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminów.

Szczegółowe informacje u organizatorów imprez.

Adresy organizatorów:

Starostwo Powiatowe

w Suchej Beskidzkiej

  1. Kościelna 5b

34-200 Sucha Beskidzka

tel./fax 33 875 79 00, 33 874 15 52

e-mail: promocja@powiatsuski.pl

http://www.powiatsuski.pl

Urząd Miasta Jordanowa

Rynek 1

34-240 Jordanów

tel. 18 269 17 00, fax 18 269 17 19

e-mail: miasto@jordanow.pl

http://www.jordanow.pl

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim

  1. Szpitalna 3

34-220 Maków Podhalański

tel. (33) 874 97 00, fax 33 874 97 51

e-mail: makow-podhalanski@um.pl

http://www.makow-podhalanski.pl

Urząd Miejski w Suchej Beskidzkiej

  1. Mickiewicza 19

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 23 41, fax 33 874 22 66

e-mail: info@sucha-beskidzka.pl

http://www.sucha-beskidzka.pl

Urząd Gminy Budzów

34-211 Budzów 445

tel./fax 33 876 77 50, 874 00 22

e-mail: gmina@budzow.pl

http://www.budzow.pl

Urząd Gminy Bystra-Sidzina

34-235 Bystra 373

tel. 18 268 12 20, fax 18 268 12 91

e-mail: urzad_gminy@bystra-sidzina.pl

http://www.bystra-sidzina.pl

Urząd Gminy Jordanów

Rynek 2

34-240 Jordanów

tel. 18 269 35 10  fax 18 269 35 26

e-mail: gmina-jordanow@rubikon.pl

http://www.gmina-jordanow.pl

Urząd Gminy Stryszawa

Stryszawa 17

34-205 Stryszawa

tel./fax 33 874 72 72

e-mail: stryszawa@ug.pl

http://www.stryszawa.ug.pl

Urząd Gminy Zawoja

34-222 Zawoja 1307

tel./fax 33 877 50 51

e-mail: sekretariat@zawoja.ug.pl

http://www.zawoja.ug.pl

Urząd Gminy Zembrzyce

34-210 Zembrzyce 540

tel. 33 874 60 02, fax 33 877 07 00

e-mail: gmina@zembrzyce.pl

www.zembrzyce.pl

Sołectwo Lachowice

34-232 Lachowice

tel. kontaktowy 608 410 733

Rada Sołecka w Skawicy

tel. kontaktowy 504 083 428

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

Palcza 195

34-211 Budzów

tel. 33 874 01 35

e-mail: bibpalcza@interia.pl

Gminny Ośrodek Kultury,

Promocji, Turystyki i Sportu

34-236 Sidzina 998

tel./fax 18 269 90 01

e-mail: goksidzina@op.pl

http://www.gokptis.bystra-sidzina.net

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie z siedzibą w Osielcu

34-234 Osielec

tel. 18 277 35 00

e-mail: gok@gmina-jordanow.pl

Miejski Ośrodek Kultury

  1. Rynek 2

34-240 Jordanów

tel. 18 267 51 56

e-mail: mok1@op.pl

http:// www.mokj.pl

Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury

  1. 3 Maja 24

34-220 Maków Podhalański

tel. 33 877 13 41, 877 14 81 (Dom Kultury)

e-mail: bibliotekamakow@onet.eu, domkultury@onet.eu

Gminny Ośrodek Kultury

34-205 Stryszawa 740

tel. 33 874 70 03

e-mail: gokstryszawa@poczta.fm

http://www.stryszawa.pl

Miejski Ośrodek Kultury – Zamek

  1. Zamkowa 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 13 03

e-mail: mok@zameksuski.pl

http://www.zameksuski.pl

Babiogórskie Centrum Kultury

34-222 Zawoja

tel. 33 877 50 66, fax 33 877 69 49

e-mail: bck@zawoja.pl

http://www.zawoja.pl

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa

34-210 Zembrzyce 541

tel. 33 874 61 96

e-mail: gok_zembrzyce@interia.pl

http://www.gckiczzembrzyce.pl

Biblioteka Suska im. dra M. Żmigrodzkiego

  1. Piłsudskiego 23

34-200 Sucha Beskidzka

tel./fax 33 874 22 47

e-mail: sucha@bibliotekasuska.pl

http://www.bibliotekasuska.pl

Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej

  1. Zamkowa 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel./fax 33 874 26 05

e-mail: muzeum@sucha-beskidzka.pl

www.muzeum.sucha-beskidzka.pl

Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

34-236 Sidzina

tel. kontaktowy: 501 597 208

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej

  1. Makowska 26

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 18 00

Komenda Powiatowa Policji

  1. Mickiewicza 42

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 52 11

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego

  1. Kościelna 5b

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 23 10

Stowarzyszenie „Tradycja i Natura” w Bystrej-Sidzinie

34-235 Bystra 373

tel. 606 516 188

Stowarzyszenie Trzeźwości „Dom”

  1. Banacha 1

34-240 Jordanów

tel. 18 26 74 774

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”

  1. Kościelna 5b

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 41 72

„Caritas” – Warsztaty Terapii Zajęciowej Zembrzyce

34-210 Zembrzyce 1

tel. 33 874 67 37

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

  1. Mickiewicza 38

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 36 70

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

Oddział Krakowski

  1. Zyblikiewicza 2b

31-029 Kraków

tel. 12 422 26 76

Kryta Pływalnia

  1. Zielona 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel./fax: 33 874 55 30

Ośrodek Jazdy Konnej „Dyzma”

34-222 Zawoja 151

tel. 33 877 34 04

Babiogórskie Centrum Sportu Zawoja

34-222 Zawoja

tel.

Uczniowski Klub Sportowy

„Zawojak”

34-222 Zawoja 35A

tel. kontaktowy 606 792 572

Ludowy Klub Sportowy

„Lachy” Lachowice-Hucisko

34-232 Lachowice 232

tel. kontaktowy 669 475 190

Liga Obrony Kraju

Zarząd Powiatowy

  1. płk. T. Semika 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 605 079 022

Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

  1. Kolejowa 9

34-240 Jordanów

tel. 18 267 55 14

Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim

  1. Rynek 8

34-220 Maków Podhalański

tel. 33 877 16 30

Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Suchej Beskidzkiej

  1. płk. T. Semika 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 22 32

Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej

  1. Kościelna 5

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 21 46

Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie

34-206 Krzeszów 216

tel. 33 874 81 73

Gimnazjum nr 1 w Stryszawie

34-205 Stryszawa 400a

tel. 33 874 70 08

Zespół Szkół w Tarnawie Dolnej

Tarnawa Dolna 272, 34-210 Zembrzyce

tel. 33 874 67 07

Szkoła Podstawowa w Marcówce

Marcówka 120, 34-210 Zembrzyce

tel. 33 874 60 23

opracowanie:

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminów.

Szczegółowe informacje u organizatorów imprez.